Zawias 057

Zawias wkręcany z regulacją wysokości i głębokości, której dokonuje się za pomocą jednego klucza, bez konieczności demontażu drzwi. Łożyskowane śruby gwarantują precyzyjną regulację. Konstrukcja trzpieni umożliwia stabilne i pewne osadzenie zawiasu.

Zawias 057 występuje w wymiarach: 13, 14 oraz 16 mm. Zawias wykonany jest ze stali galwanizowanej na biało lub na żółto.

Pobierz katalog Otlav
Wielkość pliku 20 MB
kliknij by pobrac katalog


Zastosowanie

Zawias 057 jest przeznaczony do drewnianych drzwi wewnętrznych, przylgowych lub bezprzylgowych. Zaletą zawiasu jest możliwość zastąpienia go zawiasem 472, w przypadku konieczności montażu zawiasu o większej nośności.


Nasadki

Do zawiasu 057 są dostępne nasadki w różnych kolorach, umożliwiające dopasowanie wyglądu zawiasu do pozostałych okuć zastosowanych na drzwiach. Nasadki mogą być wykonane z aluminium, nylonu lub z mosiądzu oraz mogą posiadać różne kształty: prosty, zaokrąglony lub ozdobny z wieżyczką.
Zobacz wszystkie dostępne nasadki.


Nośność

Rysunki przedstawiają sugerowane rozmieszczenie zawiasów w skrzydle w zależności od ich ilości.

Nośność dla dwóch sztuk zawiasów:
dla średnicy 13 mm: 15 kg
dla średnicy 14 mm: 20 kg
dla średnicy 16 mm: 30 kg

Nośność dla trzech sztuk zawiasów:
dla średnicy 13 mm: 30 kg
dla średnicy 14 mm: 40 kg
dla średnicy 15 mm: 50 kg

Nośność dla czterech sztuk zawiasów:
dla średnicy 13 mm: 50 kg
dla średnicy 14 mm: 60 kg
dla średnicy 16 mm: 70 kg

Podane wartości dotyczą drzwi o wymiarze 2100 x 900 mm oraz okna o wymiarze 1100 x 700 mm wykonanych z drewna o przeciętnej twardości.

Akcesoria do montażu

Do precyzyjnego montażu zawiasu należy stosować przyrządy oraz zestawy przyrządów Otlav. Dostępne są: przyrządy pojedyncze, zestawy dwóch przyrządów wraz z akcesoriami do wiercenia oraz przyrządy na listwie umożliwiające jednoczesny montaż dwóch lub trzech zawiasów.
Zobacz wszystkie dostępne akcesoria do montażu

Rysunki techniczne

Zawias 057 występuje w różnych średnicach.
Zobacz rysunki techniczne zawiasów 057