Zawias 495 TRIANT

Zawias wkręcany z regulacją w trzech płaszczyznach, który stosuje się do dodatkowego, trzeciego skrzydła drzwiowego lub do okna. Może być również stosowany do drzwi bezprzylgowych. Teflonowa wkładka w górnej części zawiasu chroni przed wycieraniem się materiału, a łożyskowane śruby gwarantują precyzyjną regulację. Konstrukcja trzpieni umożliwia stabilne i pewne osadzenie zawiasu.

Zawias 495 Triant ma średnicę 14 mm i jest wykonany ze stali galwanizowanej na biało.

Pobierz katalog Otlav
Wielkość pliku 20 MB
kliknij by pobrac katalog


Zastosowanie

Zawias 495 Triant jest przeznaczony do montażu na drzwiach lub na oknach drewnianych. Może być montowany do dodatkowego, trzeciego skrzydła drzwiowego lub okiennego lub do drzwi bezprzylgowych.


Nasadki

Do zawiasu 495 Triant są dostępne nasadki w różnych kolorach, umożliwiające dopasowanie wyglądu zawiasu do pozostałych okuć zastosowanych na drzwiach. Nasadki mogą być wykonane z aluminium lub z nylonu.
Zobacz wszystkie dostępne nasadki.


Nośność

Rysunki przedstawiają sugerowane rozmieszczenie zawiasów w skrzydle w zależności od ich ilości.

Nośność dla dwóch sztuk zawiasów:
dla średnicy 14 mm: 40 kg

Nośność dla trzech sztuk zawiasów:
dla średnicy 14 mm: 50 kg

Podane wartości dotyczą drzwi o wymiarze 2100 x 900 mm oraz okna o wymiarze 1100 x 700 mm wykonanych z drewna o przeciętnej twardości.

Akcesoria do montażu

Do precyzyjnego montażu zawiasu należy stosować przyrządy oraz zestawy przyrządów Otlav. Dostępne są: przyrządy pojedyncze, zestawy dwóch przyrządów wraz z akcesoriami do wiercenia oraz przyrządy na listwie umożliwiające jednoczesny montaż dwóch lub trzech zawiasów.
Zobacz wszystkie dostępne akcesoria do montażu

Rysunki techniczne

Zawias 495 Triant występuje w wersji do skrzydeł lewych lub do skrzydeł prawych.
Zobacz rysunki techniczne zawiasów 491 EXACTA