zawias do drzwi drewnianych

Zawias Bixacta 482 ∅16

Zawias przykręcany z regulacją w dwóch płaszczyznach, dedykowany do przylgowych drzwi i okien wykonanych z PCV. Teflonowa wkładka w górnej części zawiasu chroni przed wycieraniem się materiału, a łożyskowane śruby gwarantują precyzyjną regulację. Zawias ma nowoczesny, prosty oraz kompaktowy kształt. Jest dostępny w wykończeniu galwanizowanym na biało.

Część górna występuje w wersji do drzwi prawych lub lewych. Część dolna jest dostępna: z płytką bez bolcy, z płytką z bolcami, z trzpieniami Exacta Ø16 lub z trzpieniami Ursus Ø16.

Pobierz katalog Otlav
Wielkość pliku 20 MB
kliknij by pobrac katalog


Zastosowanie

Zawias Bixacta 482 Ø16 jest przeznaczony do drzwi i okien z PCV, przylgowych. Znajduje on również zastosowanie w stolarce budownictwa pasywnego (np. okna balkonowe). Elementy mocujące zawiasu pasują do tzw. euro rowka. Do montażu zawiasu dedykowane są specjalne zestawy obejmujące przyrząd i akcesoria.

zastosowanie zawiasu invisacta 3 d

rodzaje nasadek dla zawiasu 495 Exacta

Nasadki

Do zawiasu Bixacta 482 Ø16 są dostępne nasadki w różnych kolorach, umożliwiające dopasowanie wyglądu zawiasu do pozostałych okuć zastosowanych na drzwiach. Nasadki mogą być wykonane z aluminium, nylonu lub z mosiądzu oraz mogą posiadać różne kształty: prosty, zaokrąglony lub ozdobny z wieżyczką.
Zobacz wszystkie dostępne nasadki.


Nośność

Nośność dla dwóch sztuk zawiasów Bixacta 482 Ø16 wynosi 80 kg.

rozmieszczenie 2 (dwóch) zawiasów 495 Exacta
Podane wartości dotyczą drzwi o wymiarze 2100 x 900 mm oraz okna o wymiarze 1100 x 700 mm wykonanych z drewna o przeciętnej twardości.

Certyfikaty

Zawias Bixacta 482 Ø16 jest produktem najwyższej jakości, potwierdzonej przez deklarację zgodności z normą PN-EN 1935:2003.
Deklaracja zgodności

Akcesoria do montażu

Do precyzyjnego montażu zawiasu należy stosować przyrządy oraz zestawy przyrządów Otlav. Dostępne są: przyrządy pojedyncze, zestawy dwóch przyrządów wraz z akcesoriami do wiercenia oraz przyrządy na listwie umożliwiające jednoczesny montaż dwóch lub trzech zawiasów.
Zobacz wszystkie dostępne akcesoria do montażu

Rysunki techniczne