zawias do drzwi drewnianych 495 EXACTA

Zawias Invisacta 301

Zawiasy Invisacta 301 posiadają siedem osi obrotu. Dzięki temu zapewniają stabilną pracę drzwi oraz możliwość całkowitego otwarcia skrzydła do kąta 180°.

Podczas produkcji zawiasów wykorzystano nowoczesne rozwiązania technologiczne, które zapewniają wieloletnią, bezawaryjną pracę drzwi. Wysoka trwałość została potwierdzona wewnętrznym testem na 200 000 cykli

Pobierz katalog Otlav
Wielkość pliku 20 MB
kliknij by pobrac katalog


Zastosowanie

Zawiasy Invisacta 301 przeznaczone są do instalacji w drewnianych drzwiach bezprzylgowych o standardowych wymiarach i minimalnej grubości skrzydła 36 mm. Uniwersalność skrzydła można osiągnąć przy symetrycznym montażu zawiasów i centralnym umieszczeniu klamki w ½ wysokości skrzydła. Wówczas przy obrocie skrzydła w osi pionowej i/lub poziomej, możemy uzyskać w zależności od potrzeb skrzydło lewe lub prawe.

Minimalna głębokość frezowania w ościeżnicy niezbędna do prawidłowego zainstalowania zawiasów wynosi 21 mm. Zawiasy Invisacta 301 znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i biurowym.

zastosowanie zawiasu invisacta 3 d

rodzaje nasadek dla zawiasu 495 Exacta

Głębokość frezowania

Minimalna głębokość frezowania w ościeżnicy niezbędna do prawidłowego zainstalowania zawiasów Invisacta 301 wynosi 21 mm.

Do instalacji zawiasów dedykowany jest przyrząd do montażu, który umożliwia precyzyjne frezowanie gniazd w skrzydle i ościeżnicy.


Kolory

Model zawiasów Invisacta 301 dostępny jest w dwóch kolorach: niklowanym matowym oraz brązowionym.zastosowanie zawiasu invisacta

rodzaje nasadek dla zawiasu 495 Exacta

Nasadki

Do zawiasów Invisacta 301 można zamówić specjalne wciskane nasadki pozwalające na kolorystyczne dopasowanie zawiasów do pozostałych okuć zastosowanych w drzwiach. Obecnie dostępne nasadki w kolorach: chromowanym matowym, niklowanym matowym oraz brązowionym.
Zobacz wszystkie dostępne nasadki.


Nośność

Dla skrzydła o standardowych wymiarach nośność przy zastosowaniu dwóch zawiasów Invisacta 301 wynosi 40 kg.

rozmieszczenie 2 (dwóch) zawiasów 495 Exacta

Certyfikaty

Zawias Invisacta 301 jest produktem najwyższej jakości, co potwierdza deklaracja zgodności z normą UNI EN 1935:2002
Deklaracja zgodności

Akcesoria do montażu

Do precyzyjnego montażu zawiasu należy stosować przyrządy oraz zestawy przyrządów Otlav. Dostępne są: przyrządy pojedyncze, zestawy dwóch przyrządów wraz z akcesoriami do wiercenia oraz przyrządy na listwie umożliwiające jednoczesny montaż dwóch lub trzech zawiasów.
Zobacz wszystkie dostępne akcesoria do montażu

Rysunki techniczne