zawias do drzwi drewnianych

Zawias Invisacta 230 3-D

Invisacta 230 3-D to nowy model zawiasów Otlav, który posiada siedem osi obrotu i umożliwia pełne otwieranie drzwi do kąta 180°. Dodatkowo technologia zastosowana w zawiasie pozwala regulować jego położenie w trzech płaszczyznach bez demontowania skrzydła drzwi.

Zawias Invisacta 230 3-D zapewnia stabilną i bezpieczną, a przede wszystkim bezawaryjną pracę drzwi. Z kolei wysoka jakość wykonania zapewnia wieloletnią trwałość zawiasu, potwierdzoną wewnętrznym testem 200 000 cykli pracy.

Pobierz katalog Otlav
plik do pobrania katalog otlavWielkość pliku 20 MB
kliknij by pobrac katalog


Zastosowanie

Zawiasy Invisacta 230 3-D są dedykowane do zastosowania w drzwiach drewnianych z odwróconą przylgą o grubości skrzydła wynoszącej co najmniej 30 mm.

W celu wykonania regulacji zawiasów, wystarczy użyć jednego klucza. Co istotne demontowanie skrzydła drzwi nie jest konieczne.

Zakres regulacji w poziomie wynosi +/- 1 mm, w pionie +/- 2 mm, a głębokości +/- 1 mm. Minimalna głębokość frezowania w ościeżnicy niezbędna do prawidłowego zainstalowania zawiasów to 21 mm.

zastosowanie zawiasu invisacta 3 d

rodzaje nasadek dla zawiasu 495 Exacta

Głębokość frezowania

Minimalna głębokość frezowania w ościeżnicy niezbędna do prawidłowego zainstalowania zawiasów Invisacta 230 3-D wynosi 21 mm.

Do instalacji zawiasów dedykowany jest przyrząd do montażu, który umożliwia precyzyjne frezowanie gniazd w skrzydle i ościeżnicy.


Kolory

Zawiasy Invisacta 230 3-D są dostępne w kilku rodzajach wykończenia: brązowionym, chromowanym matowym, galwanizowanym na biało, pozłacanym, lakierowanym na biało RAL 9016 oraz niklowanym matowym.

zastosowanie zawiasu invisacta 3 d

rodzaje nasadek dla zawiasu 495 Exacta

Nakładki

Do zawiasów Invisacta 230 3-D można zamówić specjalne wciskane nakładki pozwalające na kolorystyczne dopasowanie zawiasów do pozostałych okuć zastosowanych w drzwiach. Obecnie dostępne są nakładki w wykończeniu: brązowionym, chromowanym matowym, lakierowanym na biało oraz niklowanym matowym.
Zobacz wszystkie dostępne nasadki.


Nośność

Dla skrzydła o standardowych wymiarach nośność przy zastosowaniu dwóch zawiasów Invisacta 230 3-D wynosi 60 kg.

rozmieszczenie 2 (dwóch) zawiasów 495 Exacta

Dla skrzydła o standardowych wymiarach nośność przy zastosowaniu trzech zawiasów wynosi 75 kg.

rozmieszczenie 2 (dwóch) zawiasów 495 Exacta

Płytka montażowa:

Dostępne są płytki montażowe z podkładkami dystansowymi do montażu zawiasu.

zastosowanie zawiasu invisacta 3 d

Certyfikaty

Zawias Invisacta 230 3-D jest produktem najwyższej jakości, co potwierdza deklaracja zgodności z normą UNI EN 1935:2002.
Deklaracja zgodności

Akcesoria do montażu

Do precyzyjnego montażu zawiasu należy stosować przyrządy oraz zestawy przyrządów Otlav. Dostępne są: przyrządy pojedyncze, zestawy dwóch przyrządów wraz z akcesoriami do wiercenia oraz przyrządy na listwie umożliwiające jednoczesny montaż dwóch lub trzech zawiasów.
Zobacz wszystkie dostępne akcesoria do montażu

Rysunki techniczne

rys techniczny invisacta 230 3d