zawias do drzwi drewnianych 495 EXACTA

Zawias Invisacta 300 3-D

Invisacta 300 3-D to flagowy model zawiasów firmy Otlav umożliwiający użytkownikowi regulację położenia w trzech płaszczyznach bez konieczności zdejmowania skrzydła drzwi.

Wysoka jakość wykonania, funkcjonalność oraz trwałość to najważniejsze zalety prezentowanego modelu. Zawiasy Invisacta 300 3-D posiadają siedem osi obrotu. Dzięki temu zapewniają stabilną pracę drzwi oraz możliwość całkowitego otwarcia skrzydła do kąta 180°.

Podczas produkcji zawiasów Invisacta 300 3-D wykorzystano nowoczesne rozwiązania technologiczne, które zapewniają wieloletnią, bezawaryjną pracę. Wysoka trwałość została potwierdzona wewnętrznym testem na 200 000 cykli.

Pobierz katalog Otlav
Wielkość pliku 20 MB
kliknij by pobrac katalog


Zastosowanie

Zawiasy Invisacta 300 3-D przeznaczone są do instalacji w drewnianych drzwiach bezprzylgowych o standardowych wymiarach i minimalnej grubości skrzydła 36 mm. Uniwersalność skrzydła można osiągnąć przy symetrycznym montażu zawiasów i centralnym umieszczeniu klamki w ½ wysokości skrzydła. Wówczas przy obrocie skrzydła w osi pionowej i/lub poziomej, możemy uzyskać w zależności od potrzeb skrzydło lewe lub prawe.

Regulacja zawiasów odbywa się za pomocą jednego klucza i nie wymaga przeprowadzania demontażu drzwi. Zakres regulacji poziomej wynosi +/- 1 mm, pionowej +/- 2 mm, a głębokości +/-1 mm.

Minimalna głębokość frezowania w ościeżnicy niezbędna do prawidłowego zainstalowania zawiasów Invisacta 300 3-D wynosi 21 mm. Do instalacji zawiasów dedykowany jest przyrząd do montażu, który umożliwia precyzyjne frezowanie gniazd w skrzydle i ościeżnicy.

zastosowanie zawiasu invisacta 3 d

rodzaje nasadek dla zawiasu 495 Exacta

Głębokość frezowania

Minimalna głębokość frezowania w ościeżnicy niezbędna do prawidłowego zainstalowania zawiasów Invisacta 300 3-D wynosi 21 mm.

Do instalacji zawiasów dedykowany jest przyrząd do montażu, który umożliwia precyzyjne frezowanie gniazd w skrzydle i ościeżnicy.


Kolory

Zawiasy Invisacta 300 3-D dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych: brązowionej, chromowanej matowej, galwanizowanej na biało, lakierowanej na biało RAL 9016, niklowanej matowej.

zastosowanie zawiasu invisacta 3 d

rodzaje nasadek dla zawiasu Invisacta 300 3-D

Nakładki

Do zawiasów Invisacta 300 3-D można zamówić specjalne wciskane nakładki pozwalające na kolorystyczne dopasowanie zawiasów do pozostałych okuć zastosowanych w drzwiach. Obecnie dostępne są nakładki w wykończeniu: brązowionym, chromowanym matowym, lakierowanym na biało oraz niklowanym matowym.
Zobacz wszystkie dostępne nasadki.


Nośność

Dla skrzydła o standardowych wymiarach nośność przy zastosowaniu dwóch zawiasów Invisacta 300 3-D wynosi 60 kg.

rozmieszczenie 2 (dwóch) zawiasów 495 Exacta

Dla skrzydła o standardowych wymiarach nośność przy zastosowaniu trzech zawiasów wynosi 70 kg.

rozmieszczenie 2 (dwóch) zawiasów 495 Exacta

Płytka montażowa:

Dostępne są płytki montażowe z podkładkami dystansowymi do montażu zawiasu.

zastosowanie zawiasu invisacta 3 d

Certyfikaty

Zawias Invisacta 300 3-D jest produktem najwyższej jakości, co potwierdza deklaracja zgodności z normą UNI EN 1935:2002.
Deklaracja zgodności

Akcesoria do montażu

Do precyzyjnego montażu zawiasu należy stosować przyrządy oraz zestawy przyrządów Otlav. Dostępne są: przyrządy pojedyncze, zestawy dwóch przyrządów wraz z akcesoriami do wiercenia oraz przyrządy na listwie umożliwiające jednoczesny montaż dwóch lub trzech zawiasów.
Zobacz wszystkie dostępne akcesoria do montażu

Rysunki techniczne