Zawias 495 MIXACTA WOOD

Zawias wkręcany z regulacją w trzech płaszczyznach, przeznaczony do drewnianych drzwi z euro rowkiem 13 mm. Górna część zawiasu pasuje do euro rowka, natomiast część dolna jest wymienna z dolną częścią zawiasu Ursus o średnicy 16 mm. Teflonowa wkładka w górnej części zawiasu chroni przed wycieraniem się materiału, a łożyskowane śruby gwarantują precyzyjną regulację. Zawias ma nowoczesny, prosty oraz kompaktowy kształt.

Zawias Mixacta Wood ma średnicę 16 mm i jest wykonany ze stali galwanizowanej na biało.

Pobierz katalog Otlav
Wielkość pliku 20 MB
kliknij by pobrac katalog


Zastosowanie

Zawias Mixacta Wood jest przeznaczony do okien i drzwi drewnianch z euro rowkiem 13 mm. Stosowany jest najczęściej w stolarce budownictwa pasywnego (np. w oknach balkonowych).


Nasadki

Do zawiasu Mixacta Wood są dostępne nasadki w różnych kolorach, umożliwiające dopasowanie wyglądu zawiasu do pozostałych okuć zastosowanych na drzwiach. Nasadki mogą być wykonane z aluminium, nylonu lub z mosiądzu oraz mogą posiadać różne kształty: prosty, zaokrąglony lub ozdobny z wieżyczką.
Zobacz wszystkie dostępne nasadki.


Nośność

Rysunki przedstawiają sugerowane rozmieszczenie zawiasów w skrzydle w zależności od ich ilości.

Nośność dla dwóch sztuk zawiasów:
dla średnicy 16 mm: 40 kg

Nośność dla trzech sztuk zawiasów:
dla średnicy 16 mm: 100 kg.

Nośność dla czterech sztuk zawiasów:
dla średnicy 16 mm: 120 kg.

Podane wartości dotyczą drzwi o wymiarze 2100 x 900 mm oraz okna o wymiarze 1100 x 700 mm wykonanych z drewna o przeciętnej twardości.

Certyfikaty

Zawias Mixacta Wood jest produktem najwyższej jakości, potwierdzonej przez deklarację zgodności z normą PN-EN 1935:2003.

Akcesoria do montażu

Do precyzyjnego montażu zawiasu należy stosować przyrządy oraz zestawy przyrządów Otlav. Dostępne są: przyrządy pojedyncze, zestawy dwóch przyrządów wraz z akcesoriami do wiercenia oraz przyrządy na listwie umożliwiające jednoczesny montaż dwóch lub trzech zawiasów.
Zobacz wszystkie dostępne akcesoria do montażu

Rysunki techniczne

Zawias Mixacta Wood występuje w wersji do drzwi lewych lub do drzwi prawych.
Zobacz rysunki techniczne zawiasów MIXACTA WOOD