zawias do drzwi drewnianych 495 EXACTA

Stabilizator skrzydła

Stabilizator skrzydła do zawiasów Invisacta 3-D to praktyczny element zapewniający drzwiom dodatkowe wsparcie bez ograniczenia ich funkcjonalności.

Stabilizator skutecznie zapobiega pionowym odkształceniom skrzydła, co ułatwia zawiasom pracę w jednej osi, dzięki czemu zużywają się one wolniej i osiągają jeszcze większą wydajność.

Drzwi posiadające zamontowany stabilizator pracują bezpieczniej i ciszej. To sprawia, że korzystanie z nich staje się bardziej komfortowe. Przy zamkniętych drzwiach zarówno sam stabilizator skrzydła jak i zawiasy Invisacta 3-D pozostają niewidoczne.

Pobierz katalog Otlav
Wielkość pliku 20 MB
kliknij by pobrac katalog


Zastosowanie

Stabilizator skrzydła do zawiasów Invisacta 3-D jest przeznaczony do montażu w drewnianych drzwiach bezprzylgowych. Minimalna grubość skrzydła drzwi, w których może zostać zainstalowany stabilizator jest analogiczna jak w zawiasach Invisacta 3-D i wynosi 36 mm.

Do instalacji stabilizatora rekomendowane jest wykorzystanie przyrządu do montażu firmy Otlav.

Minimalna głębokość frezowania w ościeżnicy, niezbędna do prawidłowego zainstalowania stabilizatora, wynosi 21 mm.

zastosowanie zawiasu invisacta 3 d

Kolory

Stabilizator skrzydła do zawiasów Invisacta 3-D oferowany jest w czterech kolorach wykończenia: chromowanym matowym, niklowanym matowym, galwanizowanym na biało oraz brązowionym.

kolory stabilizatora

Nośność

Stabilizator nie wpływa na nośność zawiasów Invisacta 3-D.


Certyfikaty

Akcesoria do montażu

Do precyzyjnego montażu zawiasu należy stosować przyrządy oraz zestawy przyrządów Otlav. Dostępne są: przyrządy pojedyncze, zestawy dwóch przyrządów wraz z akcesoriami do wiercenia oraz przyrządy na listwie umożliwiające jednoczesny montaż dwóch lub trzech zawiasów.
Zobacz wszystkie dostępne akcesoria do montażu

Rysunki techniczne